/Trageti me 420 pasagjerë përplaset me vinçin (Video)

Trageti me 420 pasagjerë përplaset me vinçin (Video)

Kjo video tregon një traget të madh pasagjerësh që përplaset me një vinç në një port të Barcelonës.

Vinçi gjigant u rrëzua pas përplasjes.

Trageti i pasagjerëve “Excellent” i menaxhuar nga një kompani italiane, mbante 420 pasagjerë në bord.

Trageti u shty nga erërat e forta.

Përplasja shkaktoi zjarr dhe u desh ndërhyrja e zjarrfikësve për të evakuuar zonën dhe për të shuar flakët.

Autoritetet nuk konfirmuan asnjë dëmtim, edhe pse dy persona thuhet se janë trajtuar nga mjekët pasi u dëmtuan.