/Tension mes Tiranës dhe Athinës, boksieri shqiptar mahnit me veprimin e tij

Tension mes Tiranës dhe Athinës, boksieri shqiptar mahnit me veprimin e tij

Boksieri shqiptar i arteve marciale, Florian Marku ka reaguar përmes një fotoje të shpërndarë në rrjetet sociale në lidhje me tensionet e fundit mes Tiranës dhe Athinës, për minoritarin grek Konstandinos Kaçifa nga Renea në fshatin Bularat.

Marku shkruaj vetëm dy fjalë në gjuëh angleze: “No hate”, që në shqip përkthehet: “Jo urrejtie”.

Kujtojmë që boksieri ka shumë marrëdhënie të mira me shtetin fqinj, pasi aty ka hedhur hapat e parë në sportin e boksit.