/Surprizat e motit per javen qe kemi hyre

Surprizat e motit per javen qe kemi hyre

Ditëve të para të javës do jetë mot i ndryshueshëm me reshje lokale shiu. Gjatë ditës së sotme pasdite priten zhvillime të shtrëngatave të shpërndara me shi.

14.05 – Mot pjesërisht i vranët. Pasdite priten reshje lokale shiu dhe mundësi për bubullimë.

15.05 – Mot kryesisht me vranësira. Gjatë ditës me reshje lokale shiu, e në pjesët lindore të vendit mundësi për bubullima. Në mbrëmje reshjet pritet të jenë më të qëndrueshme, vende-vende edhe më intensive.

16.05-17.05 – Mot pjesërisht i vranët, me intervale më të gjata me diell. Të mërkurën pasdite vende-vende mundësi për riga lokale shiu.

18.05 – Mot kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të zbresin nga 11C deri në 7C, e ato maksimale do luhaten nga 19C deri në 23C. Sipas Prishtina Ëeather, do të fryjë erë mesatarisht e fuqishme nga jugperëndimi 5-12m/s. Shtypja atmosferike do të luhatet kryesisht rreth vlerave normale.