/Spartak Ngjela me paralajmërim të fortë: Është kthyer Gjergj Kastriot Skënderbeu, ja çfarë i tremb më shumë grekët

Spartak Ngjela me paralajmërim të fortë: Është kthyer Gjergj Kastriot Skënderbeu, ja çfarë i tremb më shumë grekët

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar ngjarjen, ku 35 vjeçari Kostantinos Kacifas, u qëIIua për vd.ekje nga forcat RENEA në fshatin Bularat në Gjirokastër, pasi hapi zjarr ndaj tyre.Sipas Ngjelës, Kacifas ishte një bandit që po kthehet në hero në Greqi.Ai i cilëson se shteti është i blerë pasi nuk ka reaguar,por as edhe media.

“Gjithçka do të shkojë në vendin e vet në Ballkanin Perëndimor,dhe për këtë duhet të jenë të përgatitur edhe grekët edhe serbët me politikat e tyre:Arbëria do të ribashkohet si komb shqiptar.Në Arbëri është kthyer Gjergj Kastriot Skënderbeu,dhe këtë duhet ta dinë mirë që nga Moska e deri në Beograd e Athinë. Unifikimi i botës shqiptare në Ballkanin Perëndimor është kërkesë e kohës dhe një tendencë e sotme historike”, shkruan ndër të tjera Ngjela.