/Spanje,vala gjigante godet ballkonet e pallatit deri ne katin e 3-te(Video)

Spanje,vala gjigante godet ballkonet e pallatit deri ne katin e 3-te(Video)

Një stuhi e dhu.nshme goditi ishullin spanjoll, më i madhi nga ishujt Kanarie, duke dëmtuar kilometrat e bregdetit nga Garachico në Tacoronte.

Në një video, të filmuar nga një banor, një valë gjigande mbi dhjetë metra të lartë ka përfshirë një pallat dhe ballkonet e nxjerra nga ana e detit në katet e dyta dhe të treta.  Dhjetëra njerëz u detyruan të largoheshin nga shtëpitë e tyre dhe për fat të mirë nuk pati asnjë të lënduar.