/Si do t’ju ecë puna dhe dashuria/ Horoskopi javor 19-25 nëntor 2018

Si do t’ju ecë puna dhe dashuria/ Horoskopi javor 19-25 nëntor 2018

Renditja e fatit të shenjave të Horoskopit për këtë javë, sipas astrologut Paolo Fox:

Luani 1: Ju jeni duke fituar. Edhe kur ndodh që ju e gjeni veten në vështirësi dhe mund të humbni besimin në veten tuaj, këto janë situata të përkohshme. Mos i jepni më shumë rëndësi situatave dhe njerëzve të së kaluarës, që ju kanë bërë të vuani. Tani ata që kanë refuzuar ose nuk kanë pëlqyer vlerën tuaj, po pendohen. Kujdes, megjithatë, rivlerësimet që mund të rezultojnë të jenë një gabim. Horoskopi i javës pozitiv, iniciativat do të shpërblehen. Tani mund t’i tregoni ndjenjat tuaja me pasion më të madh.

Dashi 2: Ju jeni të shqetësuar, por është një gjendje pozitive. Të gjitha situatat që në periudhën e fundit ju kanë shqetësuar, tani po zmbrapsen ngadalë. Për shembull, në dashuri që nga fundi i verës e keni gjetur veten në vështirësi. Tani do të keni fjalën e fundit për çdo gjë. Ju jeni në gjendje të forcës për të cilën mund të tejkaloni vështirësi të caktuara. Edhe nëse Venusi është në opozitë dhe disa kujtime të së kaluarës ende ju bëjnë të vuani, megjithatë, ka më shumë mundësi për t’u kthyer në një jetë më mirë. Edhe në punë disa mundësi më shumë, edhe pse gjithmonë me kohë të pjesshme.

Demi 3: Në krahasim me javët e fundit ju keni qenë veçanërisht të shqetësuar, tani jeni duke pritur për ngjarje. Disa janë të shqetësuar sepse ka situata që zhbllokohen ngadalë. Kush e ka mbyllur një histori është e pavendosur nëse do të fillojë një marrëdhënie e re apo jo. Ka alternativa ndaj situatave që keni përmbyllur. Por ju nuk jeni plotësisht të kënaqur dhe të bindur për atë që po bëni. Kalimi i ri i Jupiterit është interesant për të gjithë ata që duan të fillojnë një projekt të ri. Por duhet të jeni të kujdesshëm me menaxhimin e parave.

Binjakët 4: Ka vështirësi për të kapërcyer. Disa shqetësime duhet të zgjidhen. Ju duket se keni kokën mbi re, përpiquni të kuptoni se cila është origjina e vështirësive tuaja dhe të zgjidhni një problem që ju ka prekur prej disa kohësh. Këtë javë do t’ju duhet të provoni një pushim të vogël shtesë, ndërsa ata që janë pranë jush duhet të shmangin t’ju provokojnë. Ju mund të keni reagime të ekzagjeruara, vetëm për shkak se jeni kapur në diçka tjetër dhe keni vështirësi që të qëndroni të qetë.

Peshorja 5: Ka një gjendje astrologjike pozitive këtë muaj, por ka vështirësi me mjedisin tuaj rrethues. Edhe sepse të tjerët nuk mund të ndajnë pikëpamjen tuaj. Ose ata nuk kanë aftësitë tuaja të njëjta, ndaj mos u dekurajoni. Vazhdoni në rrugën tuaj dhe çoni përpara projektet në të cilat besoni. Në dashuri mund të ketë nostalgji të lidhura me një histori të së kaluarës. Edhe pse Venusi është në shenjë, kjo është një gjendje momentale. Në dashuri, kujdes ndaj emocioneve afatshkurtra që nuk mund të kenë të ardhme.

Akrepi 6: Mund të mbështeteni në gjendjen e shkëlqyer të Marsit. Horoskop javor pozitiv falë një gjendje më të mirë astrologjike. Ju jeni një shenjë që nuk e ekspozoni veten, luani në mbrojtje. Por tani këshillat e Paul Fox janë që të përfshihen dhe të merrni pjesë me njerëz të rinj. Kjo është koha e duhur për të kërkuar më shumë propozime. Ata që kanë qenë së bashku për një kohë të gjatë mund t’i propozojnë partnerit të bëjnë diçka të re së bashku. Jupiteri i favorshëm përmirëson fitimet, mund të ketë më shumë të ardhura dhe mund të zgjidhni vështirësitë që lidhen me të kaluarën.

Bricjapi 7: Ju jeni një shenjë e detyrës, kur ka diçka për të bërë ju nuk tërhiqeni. Por kur zemra është në konflikt me arsyen, atëherë mund të lindin vështirësi. Tani jeni shumë drastikë, mendoni se bërja e sakrificave të dashurisë mund t’ju ndihmojë të jeni më mirë. Nga dhjetori, megjithatë, ajo që tani duket e qartë dhe përfundimtare, mund të rivlerësohet. Për momentin nuk doni të ndizni polemika, por do të jetë e vështirë të mos dëgjoni zemrën tuaj.

Ujori 8: Të lindurit në shenjën e Ujorit mund të kapërcejnë vështirësitë që kanë prekur dashurinë. Në punë, disa nga situatat dhe projektet që keni ndërmarrë kanë dalë zhgënjime. Rezultatet nuk iu përgjigjën pritjeve tuaja. Tani me Jupiterin e favorshëm ju keni mundësinë të shëroheni. Ka fitime më të mira dhe madje disa mundësi më të suksesshme.

Peshqit 9: Horoskopi i javës tregon pamjen e shkëlqyer të Marsit. Ju mund të mbështeteni në energji të madhe, tani ka ardhur koha për të folur qartë. Mund të ketë gjithashtu diskutime të rëndësishme, ndoshta vetëm me një shenjë tjetër të Peshqve. Në dashuri keni dëshirë të jeni afër personit të largët, ju duhet të ndiheni më të përkëdhelur dhe të vlerësuar, sepse në këtë moment ndiheni të shqetësuar dhe nën presion.

Virgjëresha 10: Mund të jeni të zhgënjyer, sepse prisni më shumë përkrahje nga ata që janë të munguar. Ju jeni në një situatë hutimi. Nëse keni qenë më tolerante në të kaluarën, tani mund të reagoni keq dhe të bëni më shumë kërkesa. Ju jeni të shqetësuar dhe të zhytur në mendime, Është një gjendje që mund t’ju bëjë veçanërisht të prekshëm, aq sa në familje të lindin diskutime për çështje të parëndësishme.

Gaforrja 11: Horoskopi i javës është interesant. Nga pikëpamja sentimentale ka nga ata që janë të pavendosur dhe nuk e dinë nëse do të fillojnë një histori të re duke zëvendësuar një dashuri të së kaluarës. Ose çiftet që kanë qenë së bashku për një kohë po planifikojnë për të ardhmen. Ekziston një gjendje e mirë astrologjike që ju lejon të gjeni zgjidhje të dobishme për të përmirësuar gjendjen tuaj. Duhet më shumë konfirmim dhe siguri. Nëse dikush ka një qëndrim ndaj jush dhe nuk ju jep përgjigjet që kërkoni, atëherë mund të reagoni keq. Në punë Saturni kundër, i cili do t’ju shoqërojë vitin e ardhshëm, tregon se çdo projekt kërkon përpjekje. Përkundër vështirësive, megjithatë, duhet të vazhdoni sepse ka projekte dhe iniciativa për t’u përfunduar.

Shigjetari: Me Jupiterin ju jeni protagonist i skenës. Megjithatë, ndryshimi i jetës nuk është aspak i lehtë. Merrni kohë për të organizuar gjërat tuaja dhe shkëputuni për një farë kohe për t’ju ndihmuar të gjeni më shumë qetësi. Sidoqoftë, horoskopi i javës tregon se do të ketë një shërim të mirë dhe do të jeni në gjendje të rikuperoni situatat që kanë shkaktuar së fundmi shqetësime dhe të gjeni zgjidhje të dobishme për të qenë më mirë.