/Shaqiri cmend tifozet e Liverpoolit me golin e tij sot (Video)

Shaqiri cmend tifozet e Liverpoolit me golin e tij sot (Video)

Ylli nga Kosova, Xherdan Shaqiri, po tregon klasin e tij në fanellën e Liverpoolit dhe ai realizoi për epërsinë 2:0 kundër Fulhamit.

Shaqiri ne super forme,po jep maksimumin dhe për fitoren e radhës të skuadrës së Redsave. Ai shënon në minutën e 53-të pas asistimit të Robertson.

Shaqiri nga afërsia me një goditje të bukur e tund portën e rivalit dhe 2:0 në minutën e 53-të.