/Ronaldo paguan 31 mijë euro për 15 minuta në një restorant

Ronaldo paguan 31 mijë euro për 15 minuta në një restorant

Cristiano Ronaldo nuk kursehet aspak kur bëhet fjalë për ushqime apo pije luksoze.“The Sun” ka zbuluar se 33-vjeçari ka shpenzuar 31 mijë euro për dy shishe verë në vetëm 15 minuta.

20 mijë për Richebourg Grand Cru, vera më e shtrenjtë në botë që nuk është as në menutë e restoranteve, dhe 11 mijë për Petrus Pomerol të viti 1982. Përveç kësaj, CR7 as nuk e përfundoi të gjithë shishen e verës.

Ronaldo festoi ditëlindjen e parë të vajzës së tij Alana Martina dhe zgjodhi të shkonte dy ditë në Londër, ku nuk ka kursyer për asgjë. 31 mijë euro në 15 minuta. Një shifër aspak e shtrenjtë për portugezin që fiton 30 milionë euro në sezon te Juventusi.