Rënie drastike temperaturash/ Ja moti për ditën e Shën Valentinit

Sot moti do të mbetet i ftohtë me kthjellime dhe vranësira në shtim në zonë perëndimore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi maksimale deri në 10 -20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 – 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehtë në mesditë.

Temperaturat min dhe max:Zonat malore -8/5°C,Zonat e ulëta -2/14°C,Zonat bregdetare 2/15°C,Meteorologe: Rezarta Xhakollar