/Presidentja kroate i çuditi të gjithë: Nuk shkoj në Angli, nuk kam…

Presidentja kroate i çuditi të gjithë: Nuk shkoj në Angli, nuk kam…

Presidentja kroate thotë se nuk beson se do të shkojë për të parë ndeshjen e futbollit mes Kroacisë dhe Anglisë në Ligen e Kombeve që luan të dielën në Wembley të Londrës sepse, siç tha ajo, nuk e di nëse do të ketë para për të paguar udhëtimin.

Kolinda Grabar Kitarović është e njohur për tifozerinë e saj duke i dhënë mbështetje futbollistëve kroatë nga tribunat dhe të enjten në mbrëmje ajo ndoqi në Zagreb ndeshjen e kombëtares kundër Spanjës.

“Nuk e di nëse do të ketë sukses. E di që është vendimtare. Unë tani po shkoj në finalet e Kupës Davis (tenis), kështu që nuk jam i sigurt nëse do të kem mjetet financiare këtë vit për të shkuar në Wembly “, u tha Kitaroviç gazetarëve.