/“Pa prind e me qira”, Veliaj rrëfen për kohën e errët të jetës së tij

“Pa prind e me qira”, Veliaj rrëfen për kohën e errët të jetës së tij

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj është vënë në qëndër të vëmendjes për shkak të protestës së banorëve të Unazës së Re, protestë e cila vazhdon prej 24 ditësh.

Ndërkohë që 107 familje janë të rrezlkuara të dalin në rrugë dhe pa asnjë dëmshpërblim për shkak të projektit të Unazës së Re, Veliaj sot ka kujtuar kohën kur jetonte me qira dhe pa prind.

“Këtë ua thotë një çun që ka jetur me qira, është pa prind me halle, është rrit duke shku nga një shtëpi tjetër, jo këta që zbresin nga range dhe ju vijnë ju japin mend”, tha Veliaj duke u përpjekur tu bashkohet dhlmbjes së këtyre familjeve. /Lajmifundit.al