/Ora e peshqve te medhenj po mberin,pas arrestimit te Saimir Tahirit ja kush e ka rradhen

Ora e peshqve te medhenj po mberin,pas arrestimit te Saimir Tahirit ja kush e ka rradhen

Arrest shtëpie për Saimir Tahirin, ish- ministër i Brendshëm për një periudhë katër vjeçare të qeverisjes socialiste ishte vendimi i sotëm i Gjykatës së Krimeve të Rënda.

Ndërkohë që pritet që fletë arresti të ketë dhe për ish- kreun e Prokurorisë shqiptare Adriatik Llalla.

Mësohet se Llalla ka qënë në Gjermani për kurim dhe mbetet ende mister nëse do të jetë në Shqipëri kur të pritet fletë arresti apo do të prangoset në Gjermani për t’u ekstraduar.