/“Ne po shkojmë poshtë”: Shpërthen motori i aeroplanit, tmerrohen pasagjerët – njëri poston pamjet Live në Facebook (Foto/Video)

“Ne po shkojmë poshtë”: Shpërthen motori i aeroplanit, tmerrohen pasagjerët – njëri poston pamjet Live në Facebook (Foto/Video)

Udhëtarët e një aeroplani janë tmerruar ishte zvarritur nëpër një dritare të thyer të aeroplanit, pas shpërthimit të motorit të tij.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, një aeroplan i Southwest Airlines u tundua në një zonë të largët të pistës në Aeroportin Ndërkombëtar të Filadelfias, në SHBA, këtë pasdite pas raporteve të një zjarri.

Madje supozohet se si pasojë e presionit të ajrit, pasagjerët janë tërhequr përmes hapjes së shkaktuar. Zyrtarët thanë se një person u dërgua në spital.

Siç shtohet më tej, ka qenë një pasagjer ajo që madje ngjarjen e ka postuar Live në Facebook.

“Diçka nuk është në rregull me e gabuar me avionin tonë”, shkruante ai. “Duket se po shkojmë poshtë!”.

Martinez i tha kanalit të lajmeve të SHBA-së CBSN se ai mendonte se po regjistronte “momentet e tij të fundit”. Ai tha se kishte “gjak kudo” në aeroplan.

Fluturimi Jugperëndimor 1380 u nis nga Aeroporti LaGuardia në New York City dhe ishte në rrugë për në Dallas, kur diçka shkoi keq me avionin dhe u transferua në Filadelfia International, sipas raporteve të medias lokale.