/Moti per sot! Temperaturat po na surprizojne

Moti per sot! Temperaturat po na surprizojne

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë orët e para të ditës në të gjithë territorin. Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave fillimisht në Jug dhe gjatë natës në të gjithë vendin.

Gjatë natës vranësirat mbeten prezent në të gjithë vendin. Sipas Meteoalb era do të fryjë me shpejtësi deri në 30 km/h nga drejtimi Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Temperaturat e ajrit do të rriten sërsish në të dy vlerat duke luhatur ekst remumet ditore nga -8 gradë deri në 14 gardë.