/Mesazhi i hidhur për balerinën ditën e ditëlindjes, çfarë ndodhi në emision që “trazoi” Xhenin

Mesazhi i hidhur për balerinën ditën e ditëlindjes, çfarë ndodhi në emision që “trazoi” Xhenin

Ndryshe nga herët e tjera, këtë të diel në “Ka një mesazh për ty” të ftuara ishin koreografja Kozeta Bakiu dhe balerinat e “E Diela Shqiptare”.

Arsyeja? Një surprizë që Ardit Gjebrea dhe stafi kishin rezervuar për Xhenin, balerinën e cila është pjesë e kësaj trupe prej shumë vjetësh e që këtë të diel festonte ditëlindjen.

Por cila ishte loja që kishin përgatitur për Xhenin? Në studio erdhën dy balerinët Xhoni dhe Avi. Gjebrea tha se ata do të zëvendësonin dy prej vajzave, ndaj dhe i kërkoi koreografes Bakiu që të vendoste cilat do të largonte.

Bakiu nuk pranoi dhe propozoi që kjo të hidhej në votë. Të gjitha vajzat shënuan me radhë emrin e balerinës që dëshironin të largohej nga trupa e baletit. E duke qenë një lojë e mirë menduar dhe e planifikuar në detaje, Xheni ishte ajo që mori më shumë vota për t’u larguar.

Me sytë e përlotur, Xheni tha se nuk e dinte përse koleget kishin vendosur ta largonin. Ajo tregoi se kishte shënuar emrin e saj në letër, ndërsa nuk pranoi që të zgjidhte një prej dy vajzave të tjera që kishin marrë gjithashtu nga një votë për t’u larguar.

Fjalën e fundit e tha Gjebrea, i cili vendosi që t’i largonte të treja vajzat. E duke qenë se Xheni ishte më e votuara, Gjebrea tha se stafi e “E Diela Shqiptare” i kishte përgatitur një insert me disa momentet më të bukura në këtë program.

Por ajo që Xheni nuk priste ishte që gjithçka të ishte një lojë dhe një surprizë ndryshe për ditëlindjen e saj. Në fund të insertit shkruhej: “Xheni, na Fal! Poor…. Ishte lojë! Gëzuar Ditëlindjen”.

“Ti sot ke ditëlindjen dhe ne për sa vite kemi kaluar bashkë donim të të bënim një surprizë… Zgjodhëm mënyrën më të keqe për ta bërë këtë surprizë. Por unë dua të të falenderoj dhe të jam mirënjohës, sepse ti je një njeri i shkëlqyer dhe një balerinë e jashtëzakonshme”, ishin fjalët e Gjebreas për Xhenin.

E në mesin e mesazheve të shumta për balerinën e “E Diela Shqiptare”, surpriza e fundit ishte nëna e saj, e cila mbërriti në studio me motor./tvklan