/Makinat u bënë copa, kjo është 19-vjeçarja shqiptare që humbl jetën në Itali

Makinat u bënë copa, kjo është 19-vjeçarja shqiptare që humbl jetën në Itali

Një aksldent i rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Itali, ku një 19-vjeçare me origjinë shqiptare humbl jetën pas përpIasjes së fuqlshme.

Arjana Seferi ishte duke udhëtuar me të atin në Guastalla të Reggio Emilia në Itali, kur makina e tyre humbi kontrollin dhe u përpIas me një tjetër makinë.

Makina e tyre drejtohej nga babai 41-vjeçar i vajzës i cili ia ka dalë të mbijetojë.

Ata ishin në një makinë Fiat Bravo, e cila u përplas me një makinë Fiat Multipla që drejtohej nga një 53-vjeçar.

Sipas mediave italiane makinat u bënë copa dhe përfunduan poshtë autostradës, ndërsa për vajzën e re nuk mund të bëhej asgjë. Ajo u dërgua me urgjencë në spltaI por ndërrol jetë pak pasi mbërriti aty.