/“Ma FUTl sa krahu”, e reja shqiptare që i braktisi të gjitha për një mashkull jep mesazhin e fortë

“Ma FUTl sa krahu”, e reja shqiptare që i braktisi të gjitha për një mashkull jep mesazhin e fortë

Të gjithë ne jemi penduar të paktën një herë të vetme, pasi kemi bërë një veprim të caktuar apo kemi thënë fjalë që nuk i kemi menduar mirë dhe kemi përfunduar duke Iënduar dikë.

Kështu ka ndodhur edhe me një vajzë të re, e cila ka ndarë historinë e saj të trishtë me ne.

Vajza ka treguar për JOQ Albania se ka vuajtur shumë për shkak të një mashkulli dhe se nuk e ka ngritur kokën, që prej vitit 2008.

Ajo ka shkruar:

Jam rritur me haIIe e probIeme kam ecur neper furtuna jam rrezuar e jam ngritur jam mbytyr e kam shpetuar jam dj egur e jam sherruar, por ne jete me kane mbetur penge 3 gjera.

1- hodha poshte prinderit per dashurine, 2-shkollen , 3-At e bera me te mire se veten time. Kam 1 falje per familjen time Kurre prinderit Nuk duhen hedhur poshte ata na ben koken ata na mesuan jeten….. Sot jam 23 cdo dite zgjohem me lote ne sy.

Me mungojne shume, s’ka dite mos te ngre syte na qielli e u them me fal. Me fal Babe me fal Nene me fal Vell. Ata sot nuk jane me mua. Nuk jetojne me por mua sdo me tresi as dheu per dhimbjen qe u shkaktova…”

Më tej në mesazhin e saj e reja i bën apel çdo vajze në Shqipëri, që të do prindërit dhe motërat dhe vëllezërit dhe të mos i lënë studimet për një mashkull.

Ajo tregon më tej:

Vajza duajini prinderit motrat apo vellezerit mos gaboni beni shkollen behuni dikush qe neser pasneser kur tkeni mashkullin tuaj ne krah mos ti shtrini doren askujte. At e bera me te mire se veten shlta gja kun e ia dhash atij shpirtin e dhash per te E bera njeri se nuk dinte te komunikonte apo te hante . E doja ne funde te fundit, e ne funde sa krahu ma futi. Asnjeher mos e beni patnerin me te mir se veten sepse sot ka ardhur koha qe ne kte jete jemi kalimtare.”