/Liverpool sakrifikon Shaqirin, ja çfarë ndodhi

Liverpool sakrifikon Shaqirin, ja çfarë ndodhi

Interesimi i Liverpoolit në Iker Muniain ka hapur derën për Xherdan Shaqirin që të largohet nga klubi.

Sulmuesi spanjoll thuhet se ka qenë objekt i një oferte nga “The Reds” për të kaluar në Anfield Road kur kontrata e tij përfundon në fund të sezonit me Athletic

lojtar i krahut të majtë, por i aftë të luajë kudo dhe gjithashtu si mesfushor sulmues, Muniain do të forcojë më tej sulmin tashmë të shkëlqyer të Jurgen Kloppit, i cili u përmirësua në fillim të këtij viti me ardhjen e Xherdan Shaqirit në merkaton e verës nga Stoke City.

Shaqiri ka luajtur deri më tani katër ndeshje që kur i është bashkuar anglezëve, por në qoftë se arrihet një marrëveshje me Muniainin, ka të ngjarë që 27-vjeçari shqiptar do të largohet nga anglezët.

Talksport raporton sot se trajneri gjerman mund të sakrifikojë Shaqirin për të garantuar nënshkrimin e Muniainit, për të cilin kanë shfaqur interesim edhe Bayern Munich dhe Interi.

Ndërkaq, Athletic shpreson të zgjasë kontratën e spanjollit pas përfundimit të këtij sezoni, edhe pse 25-vjeçari mund të tundohet nga oferta e Liverpoolit.