/Largoni njollat kafe në qafë, sqetulla, kofshë në vetëm 15 minuta !!!

Largoni njollat kafe në qafë, sqetulla, kofshë në vetëm 15 minuta !!!

Sipas ekspertëve, procesi i plakjes dhe ekspozimi i diellit janë 2 shkaqet kryesore injollave të errëta në qafë. Shkaqe të tjera janë diabeti, gjenetika, sindroma ovarian polycystic, higjiena e dobët, dhe humbja ose shtimi në peshë. Ju ndoshta tashmë e dini se ka shumë mjete të natyrshme për të zvogëluar zbardhjen e lëkurës rreth qafës. Për të hequr qafe këto probleme, duhet të provoni produktet natyrale.

Përbërësit:
1 lugë gjelle kripë
1 lugë gjelle vaj ulliri
1 lugë gjelle sode

Përzini të gjitha përbërësit në një enë derisa të merrni një përzierje homogjene dhe vëreni këtë përzierje në zonën e prekur. Lëreni për rreth 20 minuta. Kjo eshte! Për zbardhjen – përzieni argjile, qumësht dhe shtrydh lëng limoni. Aplikoni këtë përzierje në të njëjtin vend ku keni aplikuar recetën e mësipërme. Lëreni atë për 15 minuta.

Këshilla të dobishme:
Gjithmonë përdorni krem mbrojtës nga dielli kur jeni duke dalë në diell;
Konsumoni ushqime të pasura me vitaminë E;
Pini shumë ujë;
Përdorni vaj ulliri ekstra të virgjër, kripë deti dhe qumësht të skremuar (për ilaçin e përmendur më lart);
Ju gjithashtu mund të shtoni pak vaji kokosi në përzierje;
Përdoreni këtë ilaç 3 herë në javë;