/“Kur pritej që opozita të mbronte studentët, hyri në parlament dhe mbrojti…mandatet”

“Kur pritej që opozita të mbronte studentët, hyri në parlament dhe mbrojti…mandatet”

“Kur pritej që opozita të mbronte studentët ajo hyri në parlament dhe mbrojti mandatet”, kështu shprehet gazetari Agim Xhafka.

Vendimi i deputetëve të opozitës për të marrë pjesë në seancën e sotme plenare ka qenë i befasishëm.

Deputëtë e opozitës të cilët kishin bojkotuar seancat plenare që prej fillimit të sesionit të ri parlamentar të këtij viti, tashmë shëptuan mandatet e tyre.

Mesa duket opozita tregoi se nuk është e gatshme të djegë mandatatet e deputetëve në emër të asgjëje.

Nga demokratët sot në Kuvend shkuan Ervin Salianji, Izmira Ulqinaku, Valentina Duka dhe Luçiano Boçi, të cilët shpëtuan kësisoj mandatin e deputetit ndërsa nga LSI, Kejdi Mehmetaj, Luan Rama, Floida Kërpaçi e Petrit Vasili të cilët njëherazi shpëtuan kështu mandatet e tyre.