/Jo vetëm reshje bore; Ja çfarë do të ndodhë me motin në fundjavë

Jo vetëm reshje bore; Ja çfarë do të ndodhë me motin në fundjavë

Në fundjavë pritet që temperaturat të bien ndjeshëm. Kështu në vendet malore termometri do të vazhdojë të shënojë temperatura të ulta.

Temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme për shkak të masave ajrore arktike, të cilat pritet të qëndrojnë në rajonin tonë. Kjo do të sjellë ngrica gjatë natës në të gjithë vendin, ndërsa në vendet malore do të ketë ngrica edhe gjatë ditës. Më konkretisht, nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të rriten.

Ndiqni video: