/Ja cila eshte kenga me e degjuar nga shqiptaret ne 2018-en

Ja cila eshte kenga me e degjuar nga shqiptaret ne 2018-en

Edhe pak ditë mbyllet viti dhe do të shohim kudo se cilat janë këngët më të dëgjuara, fjalët më të kërkuara, fotot më të pëlqyera e shumë të tjera gjatë 2018-ës. Ky vit që po lëmë pas ishte shumë i suksesshëm për këngëtarët shqiptarë të cilët kanë publikuar këngë që janë kthyer në hite dhe janë dëgjuar shuam nga publiku.

Por edhe pse i keni dëgjuar shumë, me siguri keni menduar, se cilat janë ato të cilat kanë arritur më shumë shikime në kanalin zyrtar “YouTube”.

Këngët si: Noizy “Toto”, Elvana Gjata “Ku vajti”, Geasy Flori “Dashni me raki”, Butrint Imeri “Ma cherie”, Elvana Gjata “Mike”, Butrint Imeri “Alea”, Gjiko & Skerdi “Si Bugatti”, Xhensila Myrtezaj & Ardian Bujupi “Çika çika”, Dhurata Dora “Jake jake”, Mozzik ft Loredena “Bonnie&Clyde”, Rina ft Sinboy “Gigi”, Ledri Vula “Princess Diana”, Dafina Zeqiri & Lumi B “Kalon”, Capital T & Majk “Pasha jetën”, Adrian Gaxha “Lujmi krejt”, Tayna “Columbiana”, janë këngët me të klikuara për vitin 2018-të.

Kënga, e cila ka arritur më shumë shikime është Xhensila Myrtezaj me Adrian Bujupaj, e titulluar ‘Çika, çika‘, që ka koleksionuar 68 milionë shikime në kanalin zyrtar YouTube, ndërsa kënga e cila i afrohet kësaj të parës me shikueshmëri është Elvana Gjata me Ledrin, kënga ‘Mike‘ e cila ka 53 milionë.

Ndërkohë që në vend të 3-të është Noizy ft Raf Kamora “Toto”me rreth 46 milionë klikime, por edhe “Xhanem” e Butrint Imerit, me rreth 47 milionë klikime, mirëpo është publikuar më 14 dhjetor të 2017-ës.

Flori ft Gheto Geasy, ‘Dashni me raki’ 43 milionë shikime, Gjiko ft Skerdi, ‘Si Bugatti’ 33 milionë shikime, Dhurata Dora, ‘Jake jake’ 40 milionë shikime, Dhurata Dora, ‘Jake jake’ 40 milionë shikime, Tayna, ‘Columbiana’, 30 milionë shikime janë ndër më të dëgjuarat.