/I kerkon ndarje gruas pasi u lidh me sekretaren e tij, shikoni si reagon gruaja e tij

I kerkon ndarje gruas pasi u lidh me sekretaren e tij, shikoni si reagon gruaja e tij

37 vjet martesë nuk ishin të rëndësishme për Jake kur ai vendosi të braktis nga gruan për sekretaren e tij të re.

Por kjo e fundit donte të jetonte në shtëpinë ku ai jetoi me Edën, e cila ishte një shtë gati sa një milion dollarë.

Avokatët e tij fituan në padi dhe Xheku do jetonte në atë shtëpi me të dashurin e tij.

Eda kishte tri ditë kohë për të dalë nga shtëpia.

Ditën e parë ajo i kishte mbushur valixhet.

Dita e dytë lëvizësit erdhën për të marrë gjërat e saj.

Ditën e tretë, ajo vendosi të ulet në dhomën e ngrënies për herë të fundit.

Ajo hengri një vakt me një kile karkaleca, një kavanoz havjar dhe një pjatë me fruta ekzotike.

Kur ajo mbaroi drekën e saj, ajo shkoi në çdo dhomë dhe vendosi gjysmë lëvore të karkalecave të ngjyer në havjar në të gjitha hapësirat boshe të shufrave të perdeve.

Pastaj ajo u kthye në kuzhinë, e pastroi atë dhe u largua nga shtëpia.

Pastaj burri i saj dhe e dashura i tij u zhvendosën dhe çdo gjë ishte e mrekullueshme në ditët e para.

Pastaj, një erë e çuditshme dhe e neveritshme filloi të përhapet rreth shtëpisë. Ishte e padurueshme, kështu që ata u përpoqën me pastrimin e shtëpisë dh u siguruan se nuk ka asnjë brejtës të vdekur dhe lanë qilimat. Ata kishin pastrues të ajrit kudo.

Ata madje sollën shfarosës në mënyrë që të vendosnin bombolat e gazit. Ata duhej të largoheshin nga shtëpia për disa ditë.

Ata gjithashtu zëvendësuan qilimin e leshit, i cili ishte shumë i shtrenjtë.

Por era ishte ende atje dhe po bëhej gjithnjë e më e rëndë.

Miqtë e tyre nuk i vizitonin më, dhe madje edhe riparuesi i tyre nuk mund të punonte më në atë shtëpi.

Edhe kujdestarja e shtëpisë gjithashtu ishte zhdukur.

Ata u detyruan të largoheshin nga shtëpia, sepse era ishte shumë e fortë.

Shtëpia ishte në shitje, por nuk kishte asnjë blerës, edhe kur çmimi u ul në gjysmë.

Historia e tyre u përhap rreth qytetit shpejtë. Pra, ata u detyruan të marrin një hua të madhe nga banka për të blerë një shtëpi të re.

Eda telefonoi ish-burrin e saj për të pyetur se si gjërat po shkonin. Ai i tha asaj për problemet e tij me shtëpinë.

Ajo dëgjoi sikur nuk dinte asgjë dhe i tha atij se asaj i mungon shtëpia dhe që ajo do të ulte zgjidhjen e divorcit në këmbim të marrjes së shtëpisë mbrapa.

Ai po mendonte se ishte një rrugzgjidhje e mirë dhe ranë dakord, t’i jepnin asaj shtëpinë me një çmim rreth 1/10 të vlerës së përgjithshme.

Ai kishte vetëm një kusht, ajo duhej të nënshkruante divorcin atë ditë. Ajo u pajtua dhe puna u krye brenda një ore.

Një javë më vonë dy të dashuruarit ishin të kënaqur duke shikuar lëvizësit që paketonin gjërat e tyre dhe duke i futur në shtëpinë e tyre të re.

Madje edhe shufrat e perdeve 🙂