/Historia e trishte e 18-vjeçares që humbi jetën në orën e mësimit, ishte rritur me…Ja çfarë la në klasë

Historia e trishte e 18-vjeçares që humbi jetën në orën e mësimit, ishte rritur me…Ja çfarë la në klasë

Ngjarja tragjike e cila ndodhi ne 9 maj, ku 18-vjeçarja Gerta Kasa humbi tragjikisht ne klase, teksa ishte duke ndjekur mesimet, nuk mund te kaloje lehte.

Fillimisht ate dite u tha se shkak u be epilepsia, por jo, edhe mjeket nje dite me vone pohuan se e reja nuk vuante nga kjo semundje, por qe shkak eshte bere nje mosfunksionim i mire i zemres qe ka cuar ne vdekje te menjehereshme. Ne banken e pare ku ulej ajo ne klase kishte mbetur vetem canta e saj e shpines…

Adoleshentja Gerta Kasa ka kaluar një jetë tepër të vështirë.

Ajo është rritur pa dashurinë e të ëmës, e cila mësohet se ka vdekur gjatë lindjes së vajzës së vetme, Gertës. Kështu, Gerta është rritur me njerkën deri në moshën 18-vjeçare, kur do të mbyllte sytë përgjithmonë.

18-vjeçarja jetonte me të atin dhe njerkën, ndërsa mësohet se kanë pasur shumë probleme ekonomike.

E reja u nda nga jeta në mënyrë tragjike, teksa humbi ndjenjat në orën e mësimit, në gjimnazin ‘Jani minga’, dhe mbërriti e pajetë në spital.

ShkodraNews