/Gent Zenelaj u jep mesazh ministrave që duartrokitën kryeministrin

Gent Zenelaj u jep mesazh ministrave që duartrokitën kryeministrin

Sot ka pasur përpIasje të forta në Kuvendin e Shqipërisë ku në disa momente kryeministri Edi Rama ka humbur kontrollin mbi veten dhe ka folur me një gjuhë të papranueshnme dhe jo etike për një kryeministër.

Aktori Gentian Zenelaj ka ironizuar ministrat që kanë duartrokitur pas fjalisë kur kryeministri i tha Berishës:

‘Familjes time i ha atë që s’thuhet me fjalë’.

Shikoni postimin e plotë:

‘Spo gjykoj aspak fjalimin e KM sepse jam i sigurtë që të gjithë në një moment humbasim kontrollin…por sinqerisht një tufë ministrash që shp ërthejnë në duartrokitje pas asaj fjalie !!!!!Nuk di dmth … shkruan Zenelaj në Instagram.

Video:

https://www.facebook.com/kohajone/videos/310389999617063/?t=12