/FOTO/ I ftohti siberian ‘pushton’ Shqipërinë! Ja çfarë ndodh kete javë

FOTO/ I ftohti siberian ‘pushton’ Shqipërinë! Ja çfarë ndodh kete javë

Duke filluar nga dita e nesërme do të kemi rënie temperaturash, si dhe kthim të reshjeve të shiut. Meteorologët parashikojnë që gjatë ditës së nesërme të kemi një rënie të lehtë të temperaturave në të dyja ekstr emet, di dhe reshje lokale shiu.

Por duke nisur nga dita e martë temperaturat do të bien në mënyrë drastike duke arritur në -4 gradë ato të ultat dhe në 9 gradë maksimalet.

Ja parashikimi i motit për javën e ardhshme: