/Ergys Kaçe cmend greket pasi shënon gol spektakolar në derbin ndaj Olympiacos në Greqi (VIDEO)

Ergys Kaçe cmend greket pasi shënon gol spektakolar në derbin ndaj Olympiacos në Greqi (VIDEO)

Olimpyacos dhe Panathinaikos  zhvilluan një nga ndeshjet më të nxehta në Greqi, dhe teksa Olimpiakos barazoi  minutat e fundit,ishin miqtë që po fitonin me shifrat 0-1.

Golin e ka shënuar mesfushori shqiptar, Ergys Kaçe, në minutën e 61-të të takimit, me një goditje fantastike nga me të djathtën nga jashtë zone

Kujtojmë që Kaçe u thirr në Kombëtare për ndeshjet e nëntorit, vetëm pasi Loret Sadiku nuk pranoi ftesën e Panuccit, dhe mesfushori i Panathinaikosit ishte emri që e zëvendësoi.

Ne minten e 95′ barazuan vendasit me ane te Cisse.