/Doli! Astrologu italian sapo dha horoskopin e fundjavës, lë pa fjalë me lajmet që marrin shenjat

Doli! Astrologu italian sapo dha horoskopin e fundjavës, lë pa fjalë me lajmet që marrin shenjat

Horoskopi i 10 nëntorit nga Paolo Fox. Shenjat e zodiakut janë rregulluar në renditjen, nga më të fortët tek më së paku ndihmuar nga yjet.

Dashi/ Disa përgjigje pozitive që keni qenë duke pritur për një kohë të gjatë mund të mbërrijnë sot. Nëntori duhet të jetë një muaj i mirë për ata që janë lindur nën shenjën e Dashit, veçanërisht në fushën e punës. Kjo fundjavë do të jetë pozitive në fushën sentimentale, ruhuni nga e diela, mund të keni probleme në familje.

Shigjetari/ Në fushën sentimentale do të ketë lajme të mrekullueshme, ju do të bini në dashuri, kur më pak e prisni, ndoshta edhe për shkak se ky është një tipar i shenjës suaj. Ju zakonisht jetoni marrëdhëniet tuaja në çast, mos planifikoni asgjë.

Bricjapi/ Kjo fundjavë do t’i kushtohet shërimit fizik dhe mendor, siç parashikohet nga horoskopi i Paolo Fox në 10 nëntor. Është një periudhë kur ndjeheni nervoz dhe nuk toleroni askënd, por është normale, pasi keni disa probleme për të zgjidhur. Shumë herë ju jeni të ngarkuar me probleme jo rreptësisht personale, të cilat kanë lidhje me miqtë apo të afërmit.

Luani/ Në këtë fazë të jetës suaj, gjëja më e mirë është që ju jeni shumë i qartë dhe i kthjellët dhe kjo do t’ju japë një kontribut të rëndësishëm për të çliruar veten nga barrat e panevojshme. Nëse në fushën sentimentale i keni kushtuar veten marrëdhënieve që nuk kanë arsye për të qenë, tani ju do të keni mundësi të zgjidhni një rrugë tjetër. Takimet që do të bëni gjatë kësaj periudhe mund të jenë shumë të rëndësishme për të ardhmen. Ju gjithashtu do të keni mundësi të përcaktoni më mirë vendin tuaj të punës.

Gaforrja/ E shtuna do të jetë një ditë e mirë nëse duhet të qartësosh diçka, por do të ketë një rënie të dielën. Nuk ju pëlqen të flisni, por tani doni të kuptoni më shumë. Kujdes nga shenjat Dash dhe Peshore. Mundohuni të jeni të kujdesshëm me ushqimin dhe mos bëni përpjekje të tepërta fizike.

Akrepi/ Nëse nuk e keni ndryshuar ende rolin tuaj në punë, është e mundur që ju ta bëni këtë brenda muajve të parë të vitit të ri. Megjithatë, këtë fundjavë nuk ka nevojë për të ndryshuar asgjë, por është koha për të këmbëngulur, veçanërisht nëse ka një person të rëndësishëm në dashuri. Sipas horoskopit të 10 nëntorit të Paolo Fox, kjo e diel do të jetë një ditë ideale për marrëdhënie.

Ujori/ Gjatë fundjavës do të ndiheni nga brenda se diçka do të ndryshojë, sikur të ketë një energji të re që mungonte për një kohë të gjatë. Ky qiell do të jetë më i mirë për të gjithë ata që kanë pasur krizë financiare ose në vendin e punës, por edhe për ata që kanë pak dialog në dashuri. Do të kthehet dëshira për të folur dhe për të dashur në këtë periudhë.

Demi/ Ndoshta do të ketë disa ndryshime pozitive në fushën ekonomike, gjithashtu sepse Jupiteri nuk është më në opozitë. Tani është koha për të bërë zgjedhje të rëndësishme dhe nëse duhet, përpiquni të mos dëgjoni mendimin e të tjerëve, të cilat ndonjëherë ju ndalojnë.

Virgjëresha/ Sot, këshilla e horoskopit të Paolo Fox është të përpiqet të bëjë zgjedhje të kujdesshme dhe të menduara mirë. Në fushën sentimentale, shpesh përpiqeni të vendosni një pjesë me partnerin tuaj, por ju keni ndryshuar qëndrimin për disa ditë. Shqyrto situatën si në biznes ashtu edhe në fushën ekonomike.

Peshorja/ E diela do të jetë një ditë pak aktive kështu që nëse duhet të flasësh për gjëra të rëndësishme, është më mirë ta bësh sot. Mundohuni të lidheni me të tjerët seriozisht dhe mbani nën kontroll gjendjen tuaj mendore, duke shmangur ekspozimin ndaj rrymave dhe duke u kujdesur për veten. Ndryshimi i sezonit në fakt është një fazë delikate dhe është më mirë të jemi të kujdesshëm. Kujdes ndaj marrëdhënieve me Bricjapin.

Binjakët/ E shtuna juaj do të jetë shumë interesante, por gjithashtu keni pikëpyetje dhe polemika për t’u marrë me to. Ju jeni të pakëndshëm, është dikush që ju kundërshton. Ata që kanë lindur në fund të majit e kanë këtë problem. Ndryshimi i sezonit mund të shkaktojë disa bezdi të vogla, prandaj ruhuni nga trupi.

Peshqit/ Sot, siç parashikohet nga horoskopi i 10 nëntorit, i Paolo Fox, shumë njerëz do të shqetësohen, jini të kujdesshëm nëse një ish nuk e kupton mirë atë që dëshiron dhe nëse ndiheni shumë polemik. Ju do të punoni shumë për të zgjidhur disa probleme, por do të zemëroheni shumë nëse nuk gjeni prova në anën tjetër, por vetëm kundërshtime.