/Djali lind në metro të Parisit, merr si shpërblim dhuratën më të çuditshme që keni dëgjuar

Djali lind në metro të Parisit, merr si shpërblim dhuratën më të çuditshme që keni dëgjuar

Një djali të lindur në Paris Metro i është dhënë transport falas në sistemin hekurudhor nëntokësor për 25 vitet e ardhshme.

Fëmija, i identifikuar vetëm si Ousmane, erdhi në botë të mërkurën mbrëma në një tren që u ndal në stacionin Glaciere në kryeqytetin francez.

“Shërbimi në Linjën 6 u ndërpre dhe rastësisht në bord ishte një mjek i cili ishte në gjendje të ndihmonte nënën e Ousmane “, tha një zyrtar që punonte për RATP, operatori i transportit në Paris./lajmifundit.al