/Dieta më e shijshme që keni provuar ndonjëherë me patate dhe kos. Humbisni 5kg në tre ditë!

Dieta më e shijshme që keni provuar ndonjëherë me patate dhe kos. Humbisni 5kg në tre ditë!

Zgjedhja perfekte nëse doni të humbisni 5 kg këtë fundjavë! Duke provuar dietën me patate, ju do të ndiheni më pak të uritur. Zgjat 3 ditë dhe gjatë kësaj diete do të konsumoni patate të gatuara dhe kos me yndyre të ulët.

Kur vihet në kontakt me ujin, niseshteja fillon të fryhet në stomak, gjë që na jep ndjesinë e ngopjes. Pretendimi se patatet janë një ushqim që ju bën të shtoni në peshë është i gabuar. Patatet përmbajnë vitamina dhe minerale, fibra që përshpejtojnë tretjen dhe punën e zorrëve.

100 g. patate përmbajnë vetëm 75 kalori, e cila është më pak se një gotë lëng portokalli që përmban 90 kalori. Nga ana tjetër, kosi rregullon sistemin e tretjes, largon toksinat dhe substanca të tjera të dëmshme nga trupi.

Dita e parë

Mëngjesi: Vloni një patate pa kripë, dhe pini 1 gotë kos

Dreka: Hani dy patate të ziera pa kripë, 1 gotë kos

Darka: Pini dy gota kos

Dita e dytë

Mëngjesi: një gotë kos

Dreka: Hani dy patate të ziera pa kripë, një gotë kos

Dita e tretë

Mëngjesi: një patate të zier pa kripë

Dreka: një patate të zier pa kripë dhe një gotë kos

Darka: një gotë kos.

KUJDES: Dieta është shumë e rreptë dhe nuk rekomandohet për njerëzit që ushtrojnë aktivitet fizik dhe kanë probleme shëndetësore.Mos e përdorni këtë dietë për më shumë se tre ditë!