/Deputetja shqiptare viziton “Shtepine e Bardhe” ne SHBA (Foto)

Deputetja shqiptare viziton “Shtepine e Bardhe” ne SHBA (Foto)

Një politikane shqiptare nga radhët e opozitës viziton Shtëpinë e Bardhë në SHBA.

Demokratja Albana Vokshi, kryetare e komisionit parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, anëtare e kryesisë së Partisë demokratike, gjendet në Shtetet e Bashkuara, ku mori pjesë në një konferencë kushtuar Ditës Ndërkombëtare të Gruas organizuar nga Rrjeti i Grave për Demokraci dhe Instituti Republikan Amerikan.

Sakaq deputetja e PD-së nuk ka nguruar as të postojë disa foto nga brenda shtëpisë së Bardhë, ku e shoqëron me këtë diçiturë: ”White House-Shtëpia e Bardhë. E bardhë nga jashtë, plot ngjyra nga brenda”.