/Çmenduri e motit në tetor/ Bie dëborë dhe bën shumë ftohtë! Ja ku ndodh

Çmenduri e motit në tetor/ Bie dëborë dhe bën shumë ftohtë! Ja ku ndodh

Dëborë e papritur dhe rënie drastike e temperaturave. Një stuhi dëbore i befasoi të gjithë, duke krijuar momente shpërqendrimi.

Rrugë të zbardhura dhe makina të bllokuara në akull, ku maksimumi i temperaturave shkoi 6-8 gradë celsius.

Një mot i çmendur, duke mbajtur parasysh se është vetëm tetor. Ndërkohë meteorologët thonë se e shtuna, ishte dita më e ftohtë e tetorit, përgjatë dhjetë viteve të fundit.

Dëbora e papritur përfshiu Britaninë e Madhe, disa zona të Anglisë verilindore dhe Skocinë.

Sakaq parashikohet që temperaturat të mbeten të ulëta gjatë gjithë së dielës dhe të hënës dhe vetëm nga mesjava, pritet parashikim i motit.