/Çmendet moti, reshje dëbore në fundjavë

Çmendet moti, reshje dëbore në fundjavë

Në ditët në vijim moti parashikohet që të ftohet. Megjithëse do të mbizotërohet nga kthjellimet, temperaturat do të bien ndjeshëm dhe ajri do të jetë i ftohtë. Edhe fundjava parashikohet e kthjellët, por e ftohtë.

Nga ‘meteoalb’ mësohet se, ditën e diel do të përballeni me reshje të lehta shiu, si edhe dëborë në zonat malore.

Temperaturat minimale do të shkojnë në -6 gradë celsius, në zonat malore, ndërsa ato maksimalet parashikohen të jenë 18 gradë celsius, kryesisht në zonat e ulëta dhe bregdetare. Ditët më të ftohta do të jenë e premtja dhe e shtuna.