Del njoftimi i rëndësishëm për emigrantët shqiptarë që jetojnë në Greqi

Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka bërë një njoftim të rëndësishëm për emigrantët që jetojnë ne vendin fqinj nëpërmjet një informacioni që ka publikuar sot në faqen zyrtare. Bëhet fjalë për procedurat mbi tërheqjen e dokumenteve biometrikë. Sipas ambasadës, pranë këtij institucioni kanë mbërritur pasaportat dhe kartat e identitetit, për Continue Reading

SkandaI në Bashkinë e Tiranës/ I shohim çdo ditë në ekran, 2 gazetaret dalin të punësuara në Ujësjellës

Ermira kazani dhe Bieta Sulo janë 2 gazetare të njohura në Shqipëri. Njëra moderatore në top Channel, ndërsa tjetra zotëron një media online, por të dyja bashkohen në një pikë: Lidhja me qeverinë, ose më konkretisht me bashkinë Tiranë. Kronikat e shumta apo artikujt në favor të kryetarit Erion Veliaj Continue Reading

Baba Taku hap valixhen e ‘zezë’: Dokumentet që zbulojnë se Berisha është agjent serb

Ish-Kryetari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare ka bindjen se protestat e fundit shënuan fundin e kësaj opozite dhe se ka ardhur koha e një opozite të re. “Këta deputetë që me dëshirën e tyre firmosën dorëheqjen nga mandati i deputetit, kanë kryer një nga aktet më të turpshme: ata prishën Continue Reading

Paloka paralajmëron Ramën: Sapo ka filluar, qeIbësirë!

Pas protestës ka reaguar Kreu i Grupit Parlamentar të Partsië Demokratike. Nëpërmjet Facebook, Paloka ka paralajmëruar edhe njëherë kryeministrin se sapo ka filluar. “Se mos mendon se mbaroi…Vetem sa ka filluar qeIbesire”, ka shkruar Edi Paloka në Facebook. Edhe pak ditë më parë, pasi qëIIoi me bojë në Parlament kryeministrin, Continue Reading