/Beteja epike për mbijetesë mes shumëkëmbëshit gjigant dhe gjarprit, ja kush fiton

Beteja epike për mbijetesë mes shumëkëmbëshit gjigant dhe gjarprit, ja kush fiton

Në videon e mëposhtme shfaqen momentet e luftës epike për mbijetesë në betejën mes një gjarpri dhe një shumëkëmbëshi gjigant.

Gjarpri sulmohet nga krijesa me 40 këmbë e cila e ka zvarranikun ndër ushqimet e preferuara.

Episdi është filmuar në Vietnam dhe beteja zgjat tre miuta.

Në fund, shumëkëmbëshi fiton luftën dhe gjarpri duket i dorëzuar. Zvarraniku kafshohet disa herë nga shumëkëmbëshi.

Kjo është një betejë e shpeshtë mes këtyre gjallesave./a.m./noa.al/