/Bëni mirë ta lexoni tani! Astrologia angleze që nuk gabon kurrë sapo dha horoskopin

Bëni mirë ta lexoni tani! Astrologia angleze që nuk gabon kurrë sapo dha horoskopin

Parashikimi i fatit sipas astrologes angleze Margaret Anne Lake:

Dashi/ Venusi tani udhëton drejt dhe i vërtetë. Pasi luajti lojëra me ndjenjat tuaja, kjo është java kur fiton dashuria e sinqertë, pa justifikime apo premtime dashamirëse. Kjo çon në një partneritet të pasionuar me një ndjenjë qëllimi. Kur bëhet fjalë për punë, hulumtimi juaj i zgjuar mund të zbulojë rrugën për një karrierë të nxehtë.

Demi/ Ndërsa Marsi kontakton me Jupiterin, ju keni energji, vendosmëri dhe mundësi për të nxitur plane pune të guximshme në veprim. Por tani siguria emocionale është shtuar në pasion, ju e dini që jeni në marrëdhënien e duhur. Ndarja e ëndrrës së pronës me familjen mund të shkojë mirë nëse jeni gati për të luajtur një rol diplomatik.

Binjakët/ Do të keni një përzierje brilante idesh të dobishme dhe vendimmarrjeje të patrembur. Me Venusin e vendosur fuqishëm në tabelën tuaj të kohës së lirë dhe të kënaqësisë, dashuria që është testuar dëshmon forcën e saj. Do të keni një mundësi të pazakontë pune. Energjia e pandalshme e Marsit ndihmon në një garë të vështirë.

Gaforrja/ Qasja juaj krijuese dhe e kujdesshme ndaj dashurisë është e fortë dhe ju merrni vendime emocionuese me një partner. Nëse filloni javën vetëm, ka tërheqje të menjëhershme kur një mik të prezanton me dikë. Puna, nuk do të kaloni pa u vënë re.

Luani/ Merkuri po ndryshon dhe vendimet mund të shtyhen, por kjo ju jep kohë për të përsosur një projekt dhe për të shtuar një prekje të shkëlqyeshme përfundimi. Në dashuri, Venusi shkëlqen në komunikim dhe është më lehtë të shpjegosh ndjenjat dhe të kuptosh një partner. Ndihma e të tjerëve për të shkëlqyer në punë është sekreti juaj për suksesin.

Virgjëresha/ Ndërsa Jupiteri vendoset në pjesën më të thellë të grafikut tuaj, ju bëheni më të mençur dhe madje edhe njerëzit më të pabesueshëm ju drejtohen për këshilla. Dashuria, ndershmëria dhe besimi janë përparësi dhe mund t’i gjeni këto kur një ish-fqinj bën një rishfaqje të papritur. Idetë tuaja për një përmirësim në shtëpi duhet të zbatohen me kujdes.

Peshorja/ Me Marsin, planet tuaja të punës janë të pazakonshme, por vendosmëria juaj fiton dhe aftësitë e negociatave i bëjnë përshtypje një bosi. Ju jeni flirti më i zgjuar i zodiakut, por kur vendosni të flisni nga zemra, një marrëdhënie vërtet zë fill. Instinkti juaj është që të shpenzoni para në ato që ju intereson, por vendosni një kufi.

Akrepi/ Ju jeni të vetë-siguruar dhe me Venusin duke ecur përpara në pjesën e fshehtë të tabelës suaj, zbuloni se kush me të vërtetë ju do. Në punë, qasja juaj gjithçka ose asgjë nuk është e mirë për ju, por të tjerët mund të kenë nevojë për më shumë kohë. Në një projekt në shtëpi, ju zbutni dyshimet duke treguar se jeni gati për të folur dhe për të dëgjuar të tjerët.

Shigjetari/ Një kthesë nga Merkuri ju jep mundësinë të flisni për ambiciet, madje edhe kur të tjerët mendojnë se synoni shumë lart. Vetëbesimi juaj rritet dhe në dashuri, ju jeni të përqendruar në ndërtimin e një të ardhmeje të madhe. Planeti juaj, Jupiteri, është në shenjën tuaj, kështu që nëse jeni vetëm, një i sapoardhur së shpejti do të jetë serioz në lidhje me dashurinë tuaj.

Bricjapi/ Me punë dhe besim të fortë, ëndrrat mund të bëhen realitet. Ndërsa Venusi lëviz në drejtimin e duhur, dashuria e thellë dhe besnike është afër. Kur tregoni se ju respekton informacioni konfidencial, planet mund të përparojnë. Një njeri i panjohur karizmatik dëshmon të jetë partneri i përsosur i biznesit … dhe një mik i përjetshëm.

Ujori/ Prekja e butë e planetit të dashurisë në pjesën që tregon të vërtetën në tabelën tuaj mund të sinjalizojë se një partner është i gatshëm të ndajë disa lajme të shkëlqyera. Jeni një udhëheqës i natyrshëm dhe do t’i ndihmoni të tjerët të jenë të suksesshëm sepse jeni të drejtë. Me Marsin tani në kontrollin e tabelës tuaj të parave, fitesa e papritur bëhet më e lehtë.

Peshqit/ Për herë të parë në dy vjet, ju keni energjinë dhe besimin e Marsit duke dyfishuar ambicjet tuaja. Në dashuri, tabela juaj e pasionit është vendosur në forcën maksimale, por mos e tejkaloni, kur një partner potencial i ëndrrave hyn në jetën tënde. Një qasje e butë do të marrë rezultatet më të mira