/Aurela Gaçe bën ekon e gjirit, por përlotet gjatë saj:“Dua të shoh vajzat e mia të rriten”

Aurela Gaçe bën ekon e gjirit, por përlotet gjatë saj:“Dua të shoh vajzat e mia të rriten”

Këngëtarja e njohur dhe një nga të preferuarat e publikut shqiptar, Aurela Gaçe, e ka nisur muajin nëntor duke shkuar që të bëjë një kontroll klinik të gjirit. Aurela ka publikuar një foto në ambientet e klinikës gjatë kontrollit dhe ka thënë disa fjalë mjaft prekëse, të cilat çdo femër a nënë i mendon kur bën këtë eko.

“Sa here vij per eko gjiri, eshte gjithmone nje frike qe me shoqeron. E bëj sepse duhet ta bëj, sidomos tani qe kam nje detyre me te rendesishme , te rris femijet qe solla ne jete. E shtyj per disa jave,por mendjen e kam aty.

Te pakten per 1 vit ,tani mendja ime u çlirua nga mendimet qe kaplojne çdo grua.E dua veten por mbi te gjitha tani dua aq shume te shoh vajzat e mija te rriten e une te jem prane tyre. ..prandaj kontrrollet e shendetit i bej rregullisht.

Eshte me mire ta luftojme dicka nese eshte aty, sesa te kemi frike te degjojme te verteten e te flemë me të… Zbulimi i hershëm, na ndihmon t’ja kepusim kokën bishes se keqe”, shkruan Aurela.