/Alarmon Putin: Nxjerr anijen ‘sekrete’ që po tmerron SHBA dhe BE (Foto)

Alarmon Putin: Nxjerr anijen ‘sekrete’ që po tmerron SHBA dhe BE (Foto)

Një anije me dërgesë të çuditshme është parë pranë Krimesë, dhe dyshohet si arma sekrete e Putin.

Anija është pikasur në Strait Kerç, jashtë brigjeve lindore të Krimesë e ardhur nga Rusia.

Vëzhguesit ushtarakë sipas mediave të huaja shprehen se objekti i panjohur mund të jetë pjesë e raketave ndërkontinentale.

Sakaq, autoritetet ndërkombëtare shprehen të alarmuara, pasi i druhen një lëvizje nga Rusia, dhe prandaj është quajtur si një lëvizje e rrezikshme e presidentit Putin.