/Aeroplani me pasagjere perplaset ne det (video)

Aeroplani me pasagjere perplaset ne det (video)

Një grup zhytësish australianë kanë ndihmuar pasagjerët t’i shpëtojnë vdekjes, pasi aeroplani i tyre u përplas në ujë në Micronesia.

Aeroplani i aviokompanisë Air Niugini, ka përfunduar në ujë pak para se të arrinte na aeroportin ndërkombëtar Chuuk në Ëeno. Por, Adam Milburn ish-pjesëtarë i marinës australiane angazhoi një ekip zhytësish që jetojnë në Micronesia.

dhe me një barkë të vogël u nisën drejt aeroplanit që po fundosej për t’i shpëtuar pasagjerët që kishin ngecur brenda .Në videon e publikuar më poshtë shfaqen zhytësit duke u futur në aeroplanin e tipit Boeing 737, dhe arrijnë të nxjerrin pasagjerët që i kishte kapuar frika.

https://youtu.be/ms-lrDf80iU