/5 incidentet komike më të famshme të sportistëve në histori

5 incidentet komike më të famshme të sportistëve në histori

Një fitore dramatike për të dobëtin ose tregim i papritur i aftësive mund të ofrojnë momente të shkurta gëzimi, por kjo është asgjë në krahasim me incidentet qesharake që mund t’ju ndodhin sportistëve të ndryshëm. Duke hulumtuar në arkiva janë gjetur pesë nga favoritët- duke filluar me incidentet e fundit.

1.Garuesi i maratonës sllovake, Jozef Urban ndërsa ishte duke vrapuar, u përplas me një moment të sikletshëm kur audienca pa penisin e tij dhe testikutj që kërcenin përreth pantallonave të tij.

2.Chris Jones-NF, duke vrapuar me shpejtësi të madhe u rrëzua dhe iu zbulua organi gjenital, ndërsa fëmijët ishin duke parë, ai ishte shumë në siklet. Prapë se prapë në garën e tij edhe pse u vonua, ai doli i 3-ti.

3.Rusja Ekaterina Rubleva ka pësuar njërën nga fatkeqësitë më të mëdha ndonjëherë, e kjo në kampionatin evropian të vitit 2009. Gjatë rutinës së saj, një nga shiritat në fustanin e saj të shndritshëm u këput. Për fat të keq për Rublevan, ajo kishte vendosur të mos vishte reçipeta, domethënë kur veshja e saj u gris, ajo u pa zhveshur nga e gjithë bota.

4.Gillian Cooke në Kampionatin Botëror të 2010- tës u bë histori, por jo për arsyet e duhura. Veshjet e saj u grisën ndërsa ajo po fillonte garën.

 

5.Diva e mrekullueshme, Rosa Mendes ndoshta nuk priste që të shfaqte gjithë ‘bumin e saj’ për miliona shikues kur ajo vetëm se u kap nga kamera në momentin që rivalja e saj i hoqi mbathjet