Lajmi negativ për Lulzim Bashën bën xhiron në mediat ndërkombëtare

Lajmi për dë nimin e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është pasqyruar gjerësisht në mediat ndërkombëtare. Gjykata e Tiranës e shpalli fajtor kryedemokratin Basha për shplfje ndaj deputetit socialist Taulant Balla, të cilin e kishte ak uzuar për lidhje me të arr estuarit e çështjes “Toyota Yaris”. Por lajmi Continue Reading

HOROSKOPI JAVOR (21-27 janar)! Ja surprizat e mëdha që ju presin! Kujt do ti ecë vërtet TERS e kush do ketë FAT!

Horoskopi javor, 21-27 Janar: Shigjetari-Do të jetë e pamundur të frenoni entuziazmin dhe vitalitetin tuaj. Jeni ndër shenjat e preferuara të kësaj periudhe dhe më tej. Përfitoni nga pjesa e dytë e muajit tetor për të reflektuar më shumë, mbi atë çfarë duhet planifikuar për një fund viti 2018 dhe Continue Reading

Deshironi të punoni në Gjermani? Ligji i ri jep mundesine e arte. Ekspertja jep keshillat qe duhen ndjekur

Nëse jeni në kërkim të një pune në Gjermani atëherë këtë mund ta arrini shumë lehtë. Ekspertja gjermane, Carola Burkert, shprehet se punëdhënësi mund të bëjë gjithçka të lehtë me ligjin e ri. Deutsche Ëelle: Ligji i ri për fuqinë punëtore që miratoi kabineti gjerman e që hyn në fuqi Continue Reading

Reagon rëndë familja e vajzës që nuk pranon mamanë: ‘Arbana Osmani, a i verifikon njerëzit që merr? Ja e verteta që duhet të dini

Në puntatën e fundit të “Dua të të bëj të lumtur” u trajtua historia e zonjës Sano, 85-vjeç, e cila kishte ardhur për t’i dërguar një mesazh të bijës, me të cilën nuk iste prej vitesh. Një ditë, në shtëpinë e saj troket një grua me një fëmijë, e cila Continue Reading